Nakladatelství KARMÁŠEK, s. r. o., pro nás zajišťuje grafické zpracování obsahu knihy, sazbu, úpravu fotografií a průběžný tisk dokončených částí knihy. S tímto nakladatelstvím jsme domluveni na tisku a distribuci knihy. Podporu nám pan Karmášek přislíbil již v roce 2018 při podávání projektu TAČR, který ale podporu nezískal. Od roku 2021 nám ale i přesto umožnil na knize pracovat s jeho grafičkou. Uvěřil projektu a šel s námi do rizika. S fakturou počkal, až bude mít spolek čím zaplatit. S prací jsme tak díky němu mohli začít ihned.
Ústav botaniky a zoologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně nám umožňuje zpracovávat fotografie pro projekt Pladias, jehož kompletnost je úzce spjata s náplní knihy. Poskytuje také informace k druhům, které jsou prezentovány na webových stránkách Pladias.cz.
Firma ZONER, a. s., nám bezplatně poskytuje licenci svého programu Zoner Photo Studio, díky kterému připravujeme pro nakladatelství návrhy koláží jednotlivých taxonů.
Česká botanická společnost, z. s., nám umožňuje komunikaci se svými členy a prezentaci průběžných výsledků botanické obci. Máme rovněž její mediální podporu.
Botanický ústav Akademie věd České republiky, v. v. i., zajišťuje průběžný export dat k rozšíření taxonů, která jsou mimo jiné použita pro tvorbu map na webových stránkách Pladias.cz.
Sbírka vodních a mokřadních rostlin, Botanický ústav Akademie věd České republiky, v. v. i., Třeboň nám umožňuje fotografovat potřebné záběry vodních rostlin.
Asociace děkanů přírodovědných fakult udělila projektu oficiální záštitu. S jednotlivými fakultami nyní jednáme o konkrétních způsobech finanční podpory.

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích poskytla od září 2023 částečný úvazek pro práci na knize.
Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity věnovala na práci na knize 100 tis. Kč.
Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity věnovala na práci na knize 30 tis. Kč.
Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně poskytne od ledna 2024 částečný úvazek pro práci na knize.
Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci přislíbila hradit od ledna 2024 průběžné sazby dokončených částí knihy v nakladatelství Karmášek, a to během tří let částkou 300 tisíc Kč.
Uskupení BONAPOL, a. s., Darwiniana, z. s., EKOSFER Solutions, s. r. o., zubní ordinace ELZET DENTAL, s. r. o., facebooková skupina Masožravé rostliny pro veřejnost vydávající časopis Svět masožravých rostlin (odtud logo), Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a ortodoncie Smile Art, s. r. o., věnovala spolku finanční dary, které jsou určeny na financování výdajů souvisejících s vytvořením knihy Fotografický atlas rostlin České republiky a na ni navazující mobilní aplikace včetně jejich aktualizací. Všichni uvedení podporovatelé přispěli částkou 30 tis. Kč nebo více a budou mít umístěno logo na webu i v knize. Někteří z nich jsou zároveň patrony části knihy.
Společnost Donio, s. r. o., nám prostřednictvím svého webového portálu zdarma zprostředkovala veřejnou sbírku, díky které se nám podařilo získat finanční podporu od 533 přispěvatelů.
Nadační fond Dobrobot nám umožnil registraci spolku Fotografující botanici na jejich dobročinnou aukční platformu. Poskytují technické zázemí pro realizací aukcí. Propojují tak neziskové organizace, firmy a individuální dárce. Pro zpestření možnosti naší podpory zde bude možnost občas nabízet zajímavé produkty či zážitky.